Güncel Duyurular

Fotogaleri

  • TMMOB Eskişehir
  • Güncel Duyurular
  • 14.09.2017

ARSUZ /RHOSUS “DENİZ, MEKÂN, DOĞA, TARİH” MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ GÜZ KAMPI BAŞVURU SONUÇLARI

ARSUZ /RHOSUS “DENİZ, MEKÂN, DOĞA, TARİH”

 MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ GÜZ KAMPI

Mimarlık öğrencilerinin yerinde deneyimleme yöntemiyle mimarlığı paylaşmaları kapsamında, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde katılımcı bir şekilde mekânların, alanların  düzenlenmesi için TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi, Kayseri Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi ve Van Şubesi  tarafından Hatay’ın  Arsuz  ilçesinde, kıyı şeridinde bulunan Belediye tarafından değerlendirilecek olan rekreasyon alanına katılımcı bir yöntemle fikir geliştirilmesi ile Arsuz tarihi merkezinde   koruma ve yaşatma önerilerinin şekillenmesi amacıyla düzenlenecek  Arsuz “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı ‘nın başvuru sonuçları açıklanmıştır.

Mimarlar Odasına bağlı 10 Şubenin ortaklığında düzenlenecek olan Güz  kampına Türkiye genelinde 37 üniversiteden toplam 183 öğrenci başvurmuştur. Arsuz Antik dönemin bir liman kenti olarak tarihte RhosusRhosospolis ve Port panel olarak adlandırılmıştır. Antik çağlardan günümüze deniz doğa mekân ve tarihle gelişen ve ismini sevdiği kadının adından alan gül anlamında bu yerleşimin tarihi ve mekânsal potansiyelinin açığa çıkarılması, kültürünü öğrenme ve yaşama yönelik teknik geziler ve sosyo-kültürel etkinliklerle (forum, söyleşi, atölye çalışmaları, konserler vb.) yürütülecek olan Arsuz/Rhosus “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı 23-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılıma hak kazanan öğrencilerin listesi ,

ASİL LİSTE:

 

1.

AYLİN TOPCU

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

2.

BERİVAN TURAN

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

3.

BERKUTAY COŞKUN

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

4.

BEYZA ÖZYÜREK

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

5.

BİLAL UĞUR LİMAN

ATILIM ÜNİVERSİTESİ

6.

CAN KALINSAZLIOĞLU

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

7.

CELAL ATAŞ

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

8.

DAMLA AKIN

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ

9.

DANYAL KAYA

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

10.

DİLAN ABLUK

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

11.

DİLARA KAYAPINAR

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

12.

DUYGU DENİZ İZCİ

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

13.

EKİN ÜNLÜ

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

14.

ELİF TASASIZ

MİMAR SİNAN GSÜ.

15.

ELİF YAZICI

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

16.

FATMA METİN

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

17.

FURKAN ALİSİNOĞLU

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

18.

FURKAN MUSTAFA ŞAHİN

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

19.

GÜLŞAH BİRLER

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

20.

GÜLŞAH KENDİRCİOĞLU

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

21.

HALİL RÜSTEM DOĞRU

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

22.

HATİCE DOĞAN

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

23.

HELİN GÜLAY YÜKSEL

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

24.

İLAYDA ÇALIŞGAN

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

25.

İLKNUR İNAÇ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

26.

KERİM ZORLU

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

27.

KÜBRA GÜLHAN

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

28.

MEHTAP ASLANYÜREĞİ

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

29.

MÜBERRA KALENDER

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

30.

NADİDE HİÇYAKMAZER

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

31.

NEFİSE SATA

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

32.

ÖZLEM BÜYÜKTAŞ

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

33.

SEDAT YAZICI

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

34.

SELCAN POLAT

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

35.

SELEN ŞAHİN

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

36.

SENA KELEŞ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

37.

SEYHAN YEŞİLMEN

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

38.

TUĞBACAN KAYNAK

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

39.

TURGAY BOZMAÇ

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

40.

VOLKAN LENK

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

41.

YASEMİN USTA

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

42.

ZEYNEP BERFİN ERSAYIN

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

43.

ZEYNEP ESMER

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YEDEK LİSTE:

 

1.

ABDULKADİR SÖNMEZ

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

2.

AHMET KÖKÇAM

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

3.

ASALOY AMANBAYEVA

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

4.

BARIŞ BERK

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

5.

BERFİN KAMBÜRE

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

6.

BUKET PAYİR

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERİTESİ

7.

DAMLA SOYLU

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

8.

DEMET KARAALİ

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

9.

DİLŞATNUR BİLİR

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

10.

DURAK ÖĞÜTCAN

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

11.

DUYGU DAMLA AYHAN

İZMİR YÜKSEK T.E

12.

EBRU GÖZTEPE

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

13.

ELİF BAĞIŞ

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ-

14.

ESRA NUR ÖZDOĞAN

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ

15.

GİZEM PARLAK

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ

16.

GÜLŞAH ERTUŞ

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

17.

HİLAL SAKARYA

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

18.

İLAYDA SENA AKGÜL

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

19.

MAHMUT KARANFİL

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

20.

MEDET GALYAN

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

21.

MELEK İREM HAMDERİ

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

22.

MERVE GÖV

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ

23.

MUHAMMED ALİ UÇKAÇ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

24.

MUHAMMET SEFA ÖZTÜRK

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

25.

MUSTAFA DAL

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ

26.

NAİM TANERİ

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

27.

ÖMER ENES BAŞARAN

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

28.

REFİK BUĞRAHAN ER

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

29.

SEDA KAYA

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

30.

SEVGİ ALTUN

ODTÜ

31.

ŞURZAN ARPA

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

32.

TACETTİN ULAŞ DAYLAN

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

33.

TÜLAY HASPULAT

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ Ü.

34.

YASEMİN GELİR

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERİTESİ

35.

YILMAZ YAKUT

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ

36.

YUSUF ERKAN

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ

37.

ZOZAN EREN

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ