Güncel Duyurular

Fotogaleri

  • TMMOB Eskişehir
  • Güncel Duyurular
  • 30.09.2017

ARSUZ /RHOSUS “DENİZ, MEKÂN, DOĞA, TARİH” Mimarlık Öğrencileri Güz Kampı tamamlandı

Arsuz kampı başarıyla tamamlandı

 

Mimarlar Odası Hatay’ın Arsuz ilçesinde “Deniz, mekan, doğa ve tarih” adı altında bir sonbahar kampı düzenledi. Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi’nin de katıldığı organizasyonda 37 üniversiteden gelen akademisyenler ve öğrenciler atölye çalışmaları yürüttü

 

Mimarlar Odası, Ankara, Adana, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kayseri, Mersin, Samsun ve Van Şubesi tarafından Hatay Arsuz’da, Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde mimarlık öğrencileri “Deniz, Mekân, Doğa, Tarih” güz kampı başarıyla tamamlandı.

Mimarlar Odası Eskişehir Şube Başkanı Canan Oytan, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu, “Kamp sırasında üç ayrı atölyede çalışmalarını sürdüren katılımcıların fikirlerinin Arsuz Belediyesi tarafından uygulanacağı açıklandı.

Hatay’ın Arsuz ilçesinde, kıyı şeridinde bulunan belediye tarafından değerlendirilecek olan TCDD arazisi için katılımcı ve kolektif bir yöntemle projeler üretildi.

Mimarlığın toplumla buluşması açısından son derece verimli bir çalışma gerçekleştirdik. Ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen öğrenci ve akademisyenlerle gerçekleştirilen sonbahar kampının bizim için de yararlı oldu.

Mimarlığın ve şehirleşmenin getirdiği olumsuzlukların çözümünün yine mimarlık içinde ele alınması gerekmektedir. Arsuz’un çok kültürlü yaşamı bizlerin daha iyi bir çalışma ortamı yakalamasına neden oldu. Bu tip çalışmaların küçük ilçelerdeki kentleşmeden kaynaklanan sorunların çözümü için de önemlidir. Çalışmalarımız boyunca bizi destekleyen Arsuz Belediyesi yetkililerine ve kamp katılımcılarına teşekkür ederiz.”

TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu adına

Başkan Canan OYTAN