Güncel Duyurular

Fotogaleri

  • TMMOB Eskişehir
  • Güncel Duyurular
  • 22.07.2017

Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı / HEKİMHAN - MALATYA Düzenleyici Şubeler ve Hekimhan Belediye Başkanının katılımı ile yapılan toplantı sonucu 22-30 Temmuz arasında gerçekleştirilmesine karar verilmiştir

Mimarlık öğrencilerinin yerinde deneyimleme yöntemiyle mimarlığı paylaşmaları kapsamında, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde katılımcı bir yöntemle mekânların yeniden işlevlendirilip düzenlenmesi amacıyla TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Elazığ Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, İzmir Şubesi ve Malatya Şubesi,Mersin Şubesi tarafından Malatya’nın Hekimhan ilçesinde Belediye tarafından mülk edinilen Demir-Çelik tesislerinin yeniden işlevlendirilmesi TMMOB Mimarlar Odası için Hekimhan “Maden, Mekân, Doğa, Tarih”Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı düzenlenmektedir.

Doğu Anadolu’da maden, doğa ve tarihle şekillenen Hekimhan’ın tarihi ve mekânsal potansiyelinin açığa çıkarılması, kültürünü öğrenme ve yaşama yönelik teknik geziler ve sosyo-kültürel etkinliklerle (forum, söyleşi, atölye çalışmaları, konserler vb.) yürütülecek olan Hekimhan “Maden, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı 24-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Hekimhan Belediyesi Ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Hekimhan “Maden, Mekân, Doğa, Tarih” Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı’na katılım için son başvuru tarihi 30 Haziran 2017’dir. Mimarlık öğrencileri başvurularını kayıtlı oldukları düzenleyici Şubelere yapacaklardır. Kampa katılmaya hak kazanan öğrenciler 10 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacaktır. 

Kamp süresince konaklama Hekimhan Belediyesi organizasyonunda gerçekleşecektir. Kampa katılım ücretsizdir. Yaz kampı kapsamında öğrencilerin Hekimhan’a gidiş-dönüş ulaşım organizasyonu Şubelerce yapılmayacak olup katılımcılarla Malatya Hekimhan’da buluşulacaktır. Kamp programının detayları ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

    İlgili Görseller