Güncel Duyurular

Fotogaleri

  • TMMOB Eskişehir
  • Güncel Duyurular
  • 25.02.2019

TMMOB İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI 2 MART'TA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR!

TMMOB İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI 2 MART`TA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR!


TMMOB İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Çalıştayı, 2 Mart 2019 Cumartesi günü TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konferans Salonu (Rüştü Özal Salonu)’nda 09.30-17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Çalıştay programına haberin devamından ulaşabilirsiniz.


TMMOB 45. Dönem Genel Kurulunun “İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları” konusunda çalışma yapılması kararı uyarınca, ilk etapta “Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz” kampanyasını başlatmış, devamında yerellerde İKK’lar üzerinden forumlar ile konu tartışmaya açılmış en son olarak merkezi bir çalıştay ile iş güvenliği uzmanlığı konusunda TMMOB birikimlerini meslektaşları ve kamu ile paylaşılmasını amaçlamaktadır.


Düzenlenecek çalıştayda 2 Mart 2019 tarihinde, Mustafa Yalçın’ın “İş Güvenliği Uzmanlarının Yükümlülükleri ve Sorumlulukları”, Arif Müezzinoğlu’nun “İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanın Birlikteliği” sunumları, Yönetmen Ali Ergül’ün katılımıyla kot kumlama işçilerinin maruz kaldığı meslek hastalıklarını ilk sırasında yer alan silikozise yakalanması ve hastalığa yakalanan işçilerin yaşamlarını ele alan “Kumun Gecesi” belgesel gösterimi ve iş güvenliği uzmanlarının sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışılacağı “Forum” ile TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.


Çalıştay kapsamında;


İş güvenliği uzmanlarının yükümlülükleri ve sorumlulukları,

İş güvenliği uzmanlarının sorunları ve çözüm önerileri tartışmaya açılacaktır.

Ayrıca TMMOB İl ve İlçe Koordinasyon Kurulları tarafından İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu düzenlenecek ve ülke düzeyinde iş güvenliği uzmanlarının sorunları ve çözüm önerileri ele alınacaktır. İllerde düzenlenecek forumların sonuçları, 2 Mart’ta gerçekleşecek TMMOB İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Çalıştay’ında da ayrı bir başlık altında değerlendirilecektir.


İKK’ın yerellerde gerçekleştirilecek iş güvenliği uzmanlarının sorunları forumlarının tarihler ise şöyledir:


16 Şubat 2019 – Bursa İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu 

16 Şubat 2019 – Kocaeli İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu 

16 Şubat 2019 – Trabzon İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu 

16 Şubat 2019 – Zonguldak İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu 

23 Şubat 2019 – İstanbul İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu 

23 Şubat 2019 – Kırklareli İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları Forumu


    İlgili Görseller