Şube Etkinlikleri

Fotogaleri

  • TMMOB Eskişehir
  • Şube Etkinlikleri
  • 25.05.2018

“PAÇVA TAŞ MEKTEP” MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPI 20-29 Temmuz 2018 Rize-Fındıklı

“PAÇVA TAŞ MEKTEP”


MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPI


20-29 Temmuz 2018


Rize-Fındıklı


Mimarlık öğrencilerinin deneyimleme yoluyla mimarlığı paylaşmaları kapsamında, taşımalı eğitimden kaynaklı boşaltılan köy okullarının katılımcı bir yöntemle yeniden işlevlendirilerek yaşama mekânları olarak düzenlenmesi amacıyla TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Antalya Şubesi, Balıkesir Şubesi, Bursa Şubesi, Diyarbakır Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, Kocaeli Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi, Trabzon Şubesi, Van Şubesi tarafından Rize Fındıklı’da, bulunan “PAÇVA TAŞ MEKTEP” yaz kampı Gürsu Taş Mektep inisiyatifi ve Yenimahalle Muhtarlığı ile işbirliği içerisinde düzenlenmektedir.


Karadeniz mimarlığı, doğal varlıklarımızın deneyimlenmesi, PAÇVA Taş Mektep’in tarihçesinin hazırlanması, onarımının projelendirilmesi ve onarımının yapılması, yörenin kültürünü tanıma, deneyimlemeye yönelik geziler , etkinlik ve söyleşilerle gerçekleşecek mimarlık öğrencileri  “PAÇVA TAŞ MEKTEP” yaz kampı, 20-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir.


“PAÇVA TAŞ MEKTEP“  öğrenci kampına dileyen her mimarlık öğrencisi 18 Haziran 2018 tarihine kadar başvurabilir. Mimarlık öğrencileri başvurularını, düzenleyici Şubelerin hangisinde öğrenci üye olarak kayıtlı iseler o şubeye yapacaklardır. Kampa katılmaya hak kazanan öğrenciler 06 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır. Çok disiplini bir kamp olması planlanan öğrenci yaz kampında Mimarlık disiplini dışından da öğrencilerin başvuruları kısıtlı olarak alınacak ancak diğer disiplinlerin kamp katılımı çalışmanın içeriğine göre belirlenecektir.


Kampa katılım başvuruları ilgili Şubeler tarafından görüşmeler yapılarak değerlendirilecektir. Kamp yerine ulaşım öğrenciler tarafından karşılanacak olup, kampa katılım ücretsizdir. Kamp süresince konaklama köy evlerinde gerçekleşecektir. Katılımcı öğrenciler için kamp programının detayları ve kuralları ilerleyen günlerde açıklanacaktır.


TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, Ankara Şubesi, Antalya Şubesi, Balıkesir Şubesi, Bursa Şubesi, Diyarbakır Şubesi, Eskişehir Şubesi, Gaziantep Şubesi, Hatay Şubesi, Kocaeli Şubesi, Mersin Şubesi, Samsun Şubesi, Trabzon Şubesi, Van Şubesi

    İlgili Görseller