Şube Etkinlikleri

Fotogaleri

  • TMMOB Eskişehir
  • Şube Etkinlikleri
  • 12.10.2018

Mimarlık Öğrencilerinde Ekolojik Benlik Oluşumu için Frig Vadisinde Doğa ve Tarih Kampı projesi

TUBİTAK 4004 –Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi kapsamında desteklenen  ‘Mimarlık Öğrencilerinde Ekolojik Benlik Oluşumu için Frig Vadisinde Doğa ve Tarih Kampı’ projesi  15-20 Eylül tarihleri arasında 20 öğrenci ve 10 proje ekibi katılımıyla 5 gece 6 gün sürmüştür.

Mimarlık Öğrencilerinde Ekolojik Benlik Oluşumu için Frig Vadisinde  Doğa ve Tarih Kampı’ projesi kapsamında ; Frig Medeniyeti tarih eğitimi, Kümbet- Çukurca köyü (15 km) Trekking Doğa yürüyüşü, Oryantring doğada yön bulma etkinliği, Biyoçeşitlilik ve Karbon ayak izi eğitimi, Doğal malzemelerle inşaat teknikleri (taş duvar örme) ve yazılı köyü ağaç kütük ev rölevesinin alınması çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Konaklama Midashan Butik Otel Çukurca köyünde yapılmıştır.

Mimarlık Öğrencilerinde Ekolojik Benlik Oluşumu için Frig Vadisinde Doğa ve Tarih Kampı projesi ESOGÜ Mimarlık Bölümünün projesidir. Anadolu Üniversitesi proje paydaşı olarak,TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi ve Özel Ümit Hastanesi proje sponsoru olarak katkıda bulunmuşlardır.